יום שבת, 8 באוקטובר 2016

10 הטעויות הגדולות שאטלקי לא יפול בהן!!!
השף רוברטו באסי, "אקדמיה ברילה", פארמה
מאת:רותה דנינו

1 קפוצ'ינו במהלך הארוחה?!

קפה וקפוצ'ינו הם גאוותה של איטליה בעולם. אלא שאיטלקים לוגמים אותו בבוקר, עם מאפה בוקר. אולי עוד אחד על הדרך בעמידה. רוצה קפוצ'ינו בסוף ארוחה, לכו על זה, אבל אתם לא איטלקיים.

 
2 – פסטה זו לא תוספת

מבנה הארוחה האיטלקי הוא מיוחד במינו. יש מנה ראשונה, יש פסטה או ריזוטו ויש מנה עיקרית. לא רוצים עיקרית, דלגו. אבל פסטה או ריזטו הן מנות שעושים להן כבוד באיטליה, ולבקש קצת פסטה ליד השניצל זה חילול קודש.

3 – פסטה מבשלים בלי שמן

כשמבשלים פסטה, מבשלים רק במים ומלח. שמן זית או כל רוטב אחר מוסיפים לאחר הבישול והסינון.
4 - קטשופ על פסטה? בבקשה, לא

האיטלקים מזועזעים מהמנהג הנפסד הזה. הוא נולד בשל הדמיון של קטשופ לרוטב עגבניות. אבל, פורפבורה, המשותף להם זה רק הצבע. תשמרו את הקטשופ לצ'יפס.

5 – ספגטי בולונז – אין חיה כזאת.
מדובר כנראה במנה האיטלקית הכי פופלארית בעולם (אולי אחרי הפיצה). אלא שבאקדמיה ברילה בפארמה חקרו את יסודות המטבח האיטלקי, ולא מצאו זכר לשעטנז הזה. בולונז אוכלים רק עם טליאטלה, פסטה רחבה. אולי לכם זה נראה שפוי, אבל הם מאבדים את ההומור.

6 - פסטה עוף: לא באיטליה

האמריקאים מתים על השילוב הזה, וגם בישראל הוא תפס אחיזה. מקפיצים נתחוני עוף עם פסטה. זה יכול להיות מצוין, אבל רק תדעו שבמטבח האיטלקי הקלאסי לא תמצאו מנה חמה של פסטה עם עוף. סלט – יש.

7 -  סלט קיסר 

תנסו להזמין אותו במסעדה באיטליה. המלצר לא יבין מה אתם רוצים. סלט קיסר, על שמו של הקיסר המהולל קרינדי, הומצא על ידי שף ממוצא איטלקי מחוץ לאיטליה. 

8 -מפת שולחן באדום ולבן

עוד סטריאוטיפ אוניברסלי. חוקרים לא מצליחים להתחקות אחר הנקודה בזמן שבה המפה המשובצת באדום-לבן הפכה סמל למסעדה איטלקי. מסעדות התיירים הבינו את הקישור, ורק הן מתהדרות במפות המופרכות.
 9 -  פטוצ'יני אלפרדו ישר מארה"ב
עוד מנת דגל שהפכה לבינלאומית. ככל שהיא מפורסמת בארה"ב, כך היא לא מוכרת באיטליה. המציא אותה השף של מסעדת "בל פאסה" ברומא, והיא היתה כל כך פופולארית שהפכה לסמל החיים הטובים ברומא. מדובר באיטריות פסטה מתובלות בחמאה, מלח פלפל שחור והרבה פרמג'אנו.

10 – תקשיבו למאמא
המאמא יודעת. כי היא למדה מאמא שלה. שלמדה מאמא שלה. זה נוסה ונבדק. זה לא שהן מבשלות כל היום ביחד. במטבח האיטלקי מדברים על אהבה. עלינו לחלוק את האוכל איטלקי עם יקיריכם. אהבה זה כל העניין.

צילום- לירון אלמוג

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מסעדת השף הכשרה Meat Kitchen מקבלת אותה בברכה עם תפריט ספיישלים בניצוחו של השף נדב נצר . מאת:רותה דנינו

Happy New Year! חוגגים שנה אזרחית חדשה ב Meat Kitchen- שנת 2019 עומדת בפתח וכמו בכל שנה מסעדת השף הכשרה Meat Kitchen מקבלת א...