יום שבת, 8 באוקטובר 2016

בסוכות הזדמנות אחרונה לבציר ענבים עם כל הורים וילדים ביקב יפתחאל באלון הגליל.
מאת:רותה דנינו

בציר הענבים עומד להסתיים ובהלך חול המועד סוכות אתם מוזמנים לסיים את העונה בבציר עצמי בכרם וביקב יפתחאל שבאלון הגליל ולחוות מקרוב את חווית הבציר והכנת יין תירוש משובח

בכרם וביקב יפתחאל אשר מנוהל על ידי הדס וצביקה אופיר, יאפשרו לכם להיות כורמים לשעה קלה ולחוות את חווית בציר הענבים והכנת יין תירוש. למי שיגיע לכרם וליקב שבכניסה ליישוב אלון הגליל (סמוך למחלף המוביל, 25 דקות נסיעה מחיפה) ימתינו מדריכים אשר ילוו את המשפחות בכל התהליך. כל משתתף יקבל סלסלת נצרים ומזמרה וייצא אל הכרם למלא אותה בענבים.
אחרי הבציר עוברים לחורשת האיקליפטוסים להמשך התהליך בינות צל העצים. יסבירו לכם בדיוק איך להפריד את הענבים מהשזרות, איך למעוך ולסחוט את הענבים במסחטות עץ מיוחדות המותאמות לילדים. בסיום הפקת מיץ התירוש ימזג המיץ לבקבוקים אישיים וכל בקבוק יעבור פיקוק בפקק שעם.
רגע, עוד לא סיימנו, בפינת היצירה המשתתפים יוכלו ליצור תווית אישית ליין התירוש שלהם, כל אחד עם העיצוב המיוחד שלו. לסיום הפעילות יוזמנו המשתתפים לביקור ביקב הממוזג ולצפייה בסרט המתאר את כל תהליך ייצור היין.
המבוגרים יוכלו גם לטעום מן היין המשובח של יקב יפתחאל המופק מחמישה זני ענבים: קברנה סוביניון, מרלו, שירז, סנג'ובזה ופטיט סירה. הכרם נמצא במורדות הדרומיים של נחל ציפורי, באדמת גיר אדומה. אדמה זו מהווה בית גידול מצוין לכרם יין והטעם נפלא, מומלץ ביותר.
ועוד משהו, בקתת העץ בו שוכן מרכז המבקרים היא מבנה ייחודי שאין עוד כמוהו בישראל. היא נבנתה בארצות הברית בשנת 1840. בשנת 1992 פורקה הבקתה והובאה לישראל ובמשך 12 שנים אוחסנו קורות העץ בחצר משפחת אופיר. בשנת 2004 נבנה המבנה מחדש ומאז משמש כמרכז המבקרים של יקב יפתחאל ומכוורת אופיר.

הפעילות במהלך כל חג הסוכות בין ה-17 ל-25 באוקטובר בכל יום מהשעה 09:00 ועד לשעה 14:00.

יקב יפתחאל בפייסבוק ובאינסטגרם צילום יחצ

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מסעדת השף הכשרה Meat Kitchen מקבלת אותה בברכה עם תפריט ספיישלים בניצוחו של השף נדב נצר . מאת:רותה דנינו

Happy New Year! חוגגים שנה אזרחית חדשה ב Meat Kitchen- שנת 2019 עומדת בפתח וכמו בכל שנה מסעדת השף הכשרה Meat Kitchen מקבלת א...