יום שלישי, 25 באוקטובר 2016

מופע בכורה
"אפליקציות"  - מופע עם ועל טלפונים.
מופע מחול לילדים ולכל המשפחה מאת קבוצת במה נימה יעקובי.
לילדים מגיל 4-12 ולמבוגרים
יום ראשון 13.11.16 בשעה 17.00, מרכז ענב לתרבות, תל אביב

 * כוריאוגרפיה - נימה יעקובי  *  מוסיקה מקורית וטקסט   
ישראל ברייט
* רקדניות – נימה יעקובי, וויקי זאו    *  תלבושות ואביזרים 
- ענבל בן-זקן
* תאורה – מתן פרמינגר   * ניהול חזרות – ישי קרסטני.
כולנו אוהבים את הטלפון הנייד שלנו !!!! בודקים אותו 160 פעמים ביום... לא יכולים להיפרד ממנו ליותר מ- 6 דקות, מקבלים, שולחים, מסננים, מצלמים, מקשיבים למוזיקה, מחפשים מידע, רואים סרטונים, מעלים אפליקציות או סתם מעבירים את הזמן במשחקים....כל העולם הזה מגיע אל הבמה במופע "אפליקציות", מאת הכוריאוגרפית נימה יעקובי, מוסיקה מקורית וטקסט ישראל ברייט.
שתי רקדניות – נימה יעקובי וויקי זאו, עם שני טלפונים. מפגש מחול בשיתוף קהל, שמתחיל בשיחת טלפון, עובר דרך דמויות מאפליקציות ומשחקים ונקלע למשבר כשנגמרת הסוללה.. בסיומו הופכות הרקדניות בעצמן ל- "דור החדש" של הטלפונים החכמים.קבוצת במה בוחרת לעסוק בעבודות המחול שלה לילדים בחומרים זמינים ונגישים הרלוונטיים לעולמם של הילדים בימינו. הילדים של היום מגלים משיכה רבה לטלפונים חכמים- הקטנים משחקים בטלפון של ההורים והגדולים, יש להם טלפון משלהם שהוא לעיתים "חברם" הטוב ביותר, מציינת הכוריאוגרפית נימה יעקובי, ומוסיפה "נכחתי באירוע משפחתי כשעברתי ליד חדר הילדים, ידעתי שנמצאים שם כמה ילדים, החדר היה שקט להפליא. כשפתחתי את הדלת נגלה לעיני מחזה מוזר- כולם ישבו קרוב זה ליד זה בלי לדבר כל ילד היה עסוק בטלפון הפרטי שלו. זה היווה את נקודת המוצא לעבודה, לאחריו אספתי חומרים וערכתי מחקר בנושא". 
שתי הרקדניות, נימה יעקובי וויקי זאו, מפעילות מהטלפון הנייד שלהן במהלך המופע - מוסיקה, משחקים (Engry Birds Fruit Ninja) וגם אפליקציות שונות. כל אלו מהווים השראה למחול. למשל, אפליקציה שמקליטה את הקהל והופכת את השיחה עם הקהל לשיר ראפ קצבי ומרקיד. או אפליקציה אחרת שמגיבה לתזוזה של הטלפון בחלל בסאונד דיגיטלי תואם. האפליקציה הזו הופכת למעשה ל- "טלפון/שלט" שמפעיל בתנועה את הרקדנים והקהל.

הקהל שותף לתהליך שעוברות הרקדניות- גם חפצי הקהל הופכים לטלפונים וגם הם יוצאים מהמופע משודרגים - המשתתפים  הופכים להיות בעצמם ה- "דור החדש".
נימה יעקובי- כוריאוגרפית ורקדנית
רקדה בלהקת המחול הקיבוצית ובתיאטרון מחול ענבל. בוגרת תואר שני  MA בלימודי מחול בCentre -  Laban בלונדון. עבודותיה לילדים במסגרת קבוצת במה עלו בפסטיבל חיפה להצגות ילדים, פסטיבל צלילי ילדות בתיאטרון חולון וברחבי הארץ ובחו"ל בפסטיבלים ברומניה, הונגריה, פינלנד, פולין, אנגליה וטורקיה וזכו לפרסים לציונים לשבח. הקימה את קבוצת במה מתוך מטרה להנגיש מופעי מחול מקוריים ובאיכות גבוהה לילדים בכל מקום, מתוך הקפדה על שימוש בחומרים פשוטים המוכרים לכל ילד, דבר שהופך את המופעים למפגש יצירתי ומלא דמיון עם הקהל.
ויקי זאו- רקדנית
ילידת סין 1988, למדה מחול מגיל 3 בבתי ספר למחול בסין ובארה"ב. בעלת תואר שני במחול מודרני באוניברסיטת יוטה בארה"ב ותואר שני בלימודי מחשב באוניברסיטה לטכנולוגיה בסין. השתתפה בתכנית בינלאומית לרקדנים במסגרת להקת ורטיגו. יצרה כוריאוגרפיות סול וכוריאוגרפיות לפרסומות בעיר סצ'ואן בסין וזכתה למלגות שונות במסגרת לימודיה בסין ובארה"ב.
ישראל ברייט- מלחין וכותב
הלחין מוזיקה להצגות רבות ומופעי מחול וזכה בפרסים רבים על עבודתו בתיאטרון בקולנוע ובטלוויזיה (פרס אופיר, פרס אקו"ם, פרס התיאטרון, נוצת הזהב ועוד..). הוציא מספר רב של אלבומי מוסיקה ביניהם להקת 'השמחות'. בעל תארים במוסיקולוגיה, קומפוזיציה ופילוסופיה.
קבוצת במה מופעי מחול לילדים ולכל המשפחה. הקבוצה הוקמה בשנת 2006 על ידי נימה יעקובי וישראל ברייט. הקו האמנותי של הקבוצה הוא שימוש בחומרים פשוטים, נגישים ויום יומיים ליצירת קסם על הבמה. הקבוצה חברת עמותת הכוריאוגרפים ונתמכת על ידי משרד התרבות, המדור למחול, קיבלה מענקים ממפעל הפיס וקרן יהושוע רבינוביץ'. מופעיה מאושרים בסל תרבות ארצי ועולים על במות בכל רחבי הארץ ובחו"ל. הקבוצה חברת עמותת הכוריאוגרפים ומשווקת באמצעות עמותת "נוער מוסיקלי בישראל". ממופעיה- "מסע קופסא", "הריקוד של סינדרלה" ו"מסובב המכנסיים".
מחיר כרטיס – 55 ₪  במכירה מוקדמת,  70 ₪ ביום המופע
כרטיסים בפשבר 8023* ,


צילום עידן לוי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מותג מזון הבריאות "GREENY" מציע מתכון מקמח אגוזי מלך חדש ממרכיבים בריאים וטעימים מאוד. מאת:רותה דנינו

  מותג מזון הבריאות  " GREENY "  השיק קמח אגוזי מלך נהדר להכנת עוגות,  עוגיות , פנקייקים ועוד.... מותג מזון הבריאו...