יום רביעי, 25 ביולי 2018

כמה עצות וטיפים - מה צריך לעשות לפני ואחרי הלידה כדי להבטיח מפגש מוצלח בין התינוק החדש לכלב שלכם בבית. באדיבות מאלפת הכלבים דורית דמבין מההתאחדות הישראלית לכלבנות . מאת:רותה דנינותינוק חדש וכלב בבית 
בייבי בום WOOF

תינוק חדש מצטרף למשפחה המגדלת כלב. 
לצד החששות המלווים תמיד הורים טריים 
מצטרף החשש מהמפגש בין הדייר הוותיק
 בבית לתינוק החדש. 
כיצד להפוך את המפגש הראשון בין השניים ואת החודשים הראשונים של התינוק בבית לסיפור של אהבה וחברות עם כלב אוהב ומקשקש בזנב? מאלפת הכלבים דורית דמבין מההתאחדות הישראלית לכלבנות המתמחה בבעיות התנהגות של כלבים בעצות וטיפים מה צריך לעשות לפני ואחרי הלידה כדי להבטיח מפגש מוצלח בין התינוק החדש לכלב שלכם בבית.

· כלב שהוא יציב באופיו לא תהיה בעיה כשיגיע בן משפחה חדש, תינוק לבית. לכן מומלץ להכניס למשפחה כלב שיודעים מי הם אביו ואימו, ושמדובר בכלבים ללא בעיות התנהגות או תוקפנות. מגדל אחראי של כלבים גם ידע להתאים את האופי של הכלב לאופי המשפחה. יש כלבים שבאופי שלהם הם כלבי שמירה ואף תקיפה – לא כל אחד יכול להיות בעלים של כלב כזה ובמיוחד שמכניסים תינוק חדש לבית.
· כלב שלא יודעים מי הם הוריו עלול להיות כלב שלא מתאים לצרכים שלנו.
· כדי להגיע לכניסה חלקה וללא מתחים של התינוק החדש לבית שיש בו כלב, מומלץ לחשוב על העניין מוקדם ככל האפשר ולתקן את ההתנהגות של הכלב באימון ואילוף רגוע ומהנה.
· דוגמאות להתנהגויות שיש לחשוב עליהם: היכן הכלב ישן בלילה? האם מותר לכלב להיכנס למיטת ההורים והאם תרשו לו להמשיך לישון שם אחרי הלידה?  האם אסור לכלב לעלות על הספות והכורסאות בסלון?  האם הכלב נוהג לקפוץ עליכם כשאתם חוזרים לבית (ועלול לסכן אתכם ואת התינוק שתחזיקו בידכם?  - ערכו רשימה של השינויים שאתם חפצים בהם והתחילו להרגיל את הכלב כמה חודשים טובים לפני הלידה בחוקים החדשים בבית.
· הבעיה מתחילה שהתינוק החדש מגיע בשעה טובה אל בית הוריו והכלב – שעד היום היה 'בן יחיד' בבית ונהנה מפינוקים ומאפשרות להיות בכל מקום בבית, כולל על המיטות – מתחיל לקבל דחייה וריחוק מההורים.
· עד הגעת התינוק הכלב היה חי במציאות שאליה התרגל. פתאום המסגרת המוכרת מתהפכת לכלב – סדר היום, איפה מותר ואיפה אסור לו להיות בבית – השינויים יוצרים בלבול אצל הכלב. הבלבול יוצר תסכול אצל הכלב – התסכול יוצר תוקפנות – כל זה עלול להוביל להתנהגות קיצונית. כולל תקיפת התינוק.
· בהתנהגות קיצונית הכלב משדר מצוקה – במקום לכעוס עליו עדיף ליצור לו אווירה תומכת ומרגיעה.
·  "סוף מעשה במחשבה תחילה" נסו לשבת עם משפחה המגדלת בהצלחה תינוק וכלב בהצלחה ולנסות להבין איתם איפה קיימות נקודות חיכוך עם הכלב מול תינוק חדש. מהידע שלהם תוכלו לבנות תוכנית עבודה ואילוף לכלב שלכם.
· במפגש הראשון של הכלב עם התינוק, וגם מפגש עם האם שהייתה כמה ימים בבית החולים מומלץ קודם להגעתם להוציא את הכלב לטיול ארוך ומהנה, שיוציא אנרגיה. ואז להפגיש אותו עם האם והילד החדש במשפחה מחוץ לבית .
· תנו לכלב לרחרח את הילד ולבחון אותו ואז כנסו כולכם ביחד לבית. בכך אתם יוצרים תחושה של 'להקה' עבור הכלב. במקביל הכלב מקבל מכם תחושה שאתם בוטחים בו מול בן המשפחה החדש והמסקרן. 
· מצאו זמן לפנק את הכלב שלכם כפי שנהגתם לפנק אותו לפני הלידה. שימרו על השגרה המוכרת לכלב והימנעו ככל האפשר משינוי המסגרת המוכרת לו.

למידע נוסף על גידול וטיפול כלבים. מגוון הגזעים הגדלים בישראל ועוד הרבה מאוד טיפים - באתר ההתאחדות הישראלית לכלבנות http://ikc.org.il/

צילום יגאל פרדו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מותג מזון הבריאות "GREENY" מציע מתכון מקמח אגוזי מלך חדש ממרכיבים בריאים וטעימים מאוד. מאת:רותה דנינו

  מותג מזון הבריאות  " GREENY "  השיק קמח אגוזי מלך נהדר להכנת עוגות,  עוגיות , פנקייקים ועוד.... מותג מזון הבריאו...