יום רביעי, 18 ביולי 2018

גל מגשימה חלום - בובה אינטראקטיבית "אולי", בובה קטנה וחכמה שפותחה על ידי גל שניצר, סטודנטית לעיצוב תעשיית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון.מאת:רותה דנינו


הלהיט הבא של הקיץ - "אולי"
  OLLY 
 בובה קטנה
 וחכמה שתעזור לילדים בביצוע
 פעולות יומיומיותֱ!!!!
"אולי", בובה אינטראקטיבית חכמה שפותחה על ידי סטודנטית 
במכון טכנולוגי חולון מיועדת לפתח  אצל ילדים הרגלים יומיומיים, הכרחיים ובריאים בקלות ובאופן חווייתי             
יותר קל לנו לאמץ הרגלים מסוימים כשזה בא מתוך תחושת שותפות מאשר כשזה בא מתוך סמכות. הרבה יותר קל לבצע פעולות כשיש מישהו שעושה את הפעולה אתך וכך המוטיבציה שלך גדלה. הרגשת השותפות אצל ילדים בגיל צעיר מתבטאת בהיצמדות ל"אובייקט מעבר" - חפץ שהפעוט נקשר אליו.. לרוב הוא רך ונעים, כמו שמיכה או דובי. החפץ מייצג לילד חום, ביטחון ורוגע, שהוא מקבל לרוב מההורים. כאן בדיוק נכנסת לתמונה "אולי", בובה קטנה וחכמה שתעזור לילדים בביצוע פעולות יומיומיות, שפותחה על ידי גל שניצר, סטודנטית לעיצוב תעשיית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון. "אולי" תסייע להורים ולילדים לדבוק בשגרת היומיום ותלווה אתם כחבר בביצוע פעולות שונות, כמו צחצוח שיניים, לבוש, שעת סיפור, שינה ועוד.
"אני זוכרת שבתור ילדה לא אהבתי לבצע מטלות יומיומיות, רגילות ו'משעממות', ולכן בחרתי לנסות לשלב אלמנטים משחקיים לצורך עידוד פעולות רצויות וחשובות לילד ולהורים", מספרת גל.
מחקרים רבים מראים, כי שגרה קבועה מפתחת אורח חיים בריא ורגוע, ומקנה תחושת בטחון אצל ילדים. "זיהיתי שכיום להורים רבים ישנו קושי רב בהקניית הרגלים קבועים לילדיהם, בעיקר מכיוון שלהורים בעידן המודרני יש פחות זמן פנוי. לכן, במסגרת פרויקט הגמר של סיום לימודיי, בחרתי להציע פתרון שיסייע להורה ולילד ליצור שגרת בית עקבית ומהנה של מטלות בסיסיות והכרחיות, בצורה שתגרום לילד לשתף פעולה בשמחה וללא צורך בהשקעת אנרגיות מיותרות מצד ההורים ומצד הילדים", מסבירה גל.
לF6 רך הפרויקט, דיברה גל עם פסיכולוגים מתחומים שונים, יועצי שינה ועוד, והבינה שבשלבים המוקדמים של החיים הילד מפתח מיומנויות טריוויאליות ואוניברסליות המסייעות לו בהמשך החיים, ובשלבים המאוחרים יותר, כגון גיל ההתבגרות, קשה יותר לפתח אצל ילד הרגלים חדשים ובריאים, במיוחד כשנדרש שינוי בהרגלים שכבר הוטמעו במשך שנות הילדות. בשל כך, יצרה בובה אינטראקטיבית מתוקה שמתזכרת את הילד ומנהלת איתו דו שיח, ובכך גורמת לו לבצע את המטלות באופן עצמאי ונינוח.
"ישנן פעולות עיקריות בהן 'אולי' באה לידי ביטוי. לדוגמה, בבוקר הילד מתעורר בשעה מסוימת ונדרשת ממנו התארגנות מהירה הכוללת לבוש, צחצוח שיניים וE0רוחת בוקר לצורך יציאה בזמן מהבית" מסבירה גל כיצד הבובה מסייעת. "זמן המשחק הוא הזמן החופשי של הילד לעשות כרצונו ולפתח כישורים שונים כמו דמיון ויצירתיות. שינה היא הזמן להירגע ולהיפרד מההורה".

צילום יח"צ

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

סרט חדש, שתיקה רועמת הוא סיפור אמיתי על אירוע דרמטי מימי המלחמה הקרה, מבוסס על סיפור מן ההיסטוריה של מזרח גרמניה מאת:רותה דנינו

"שתיקה רועמת",  סרט חדש  בסינמטק תל אביב ובכל רחבי הארץ  סרטו של לארס קראומה     THE SILENT REVOLUTION   ...