יום רביעי, 8 באוגוסט 2018

ביג מק, מקדונלד'ס חוגגת 50 שנה - ויוצאת עם סידרת מטבעות המוקדשות לעשורים השונים מאז השקת המוצר לפני חמישים שנה בפנסילבניה ארה"ב. מאת:רותה דנינויובל לביג מק!!!!!!

לרגל חגיגות 50 שנה לביג מק,
מקדונלד'ס משיקה את מטבע
ה-  MacCoin

המטבע יושק בארה"ב, קנדה, ברזיל,
 ארגנטינה, פורטוגל, הולנד, ישראל
 ובעוד למעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם
למטבע חמש גרסאות המייצגות את חמשת העשורים של האיקון המפורסם ביותר
 בתחום המזון בעולם.

מקדונלד'ס העולמית מצדיעה לביג מק, האייקון המזוהה ביותר שלה, במלאת לו חמישים שנה ומשיקה בהשראת "מדד הביג מק", את ה- MacCoin. סידרת מטבעות המוקדשות לעשורים השונים מאז השקת המוצר לפני חמישים שנה בפנסילבניה ארה"ב.
ב-2.8, תאריך הולדתו של ממציא הביג מק, מייקל ג'ים דליגאטי, תחל פעילות מקיפת יבשות בלמעלה מחמישים מדינות בהן יחולקו למעלה מ-6.2 מיליון מטבעות MacCoin, לכל מי שיקנה ארוחת ביג מק.
המחזיקים במטבע יכולים לבחור בין המרתו לביג מק נוסף באחד מסניפי מקדונלד'ס בעולם המקבלים את המטבע, לבין לנצור את המטבע שייהפך, כך מעריכים ברשת, לפריט אספנים.

מטבעות  ה- MacCoin עשויים מפליז מוזהב הונפקו במיוחד לכבוד חגיגות 50 שנה לביג מק, בחמישה עיצובי אספנות שונים. בצידו האחד של המטבע המספר 50, מסביבו כיתוב בשבע שפות המייצגות רבות מהמדינות המשתתפות: ערבית, אנגלית, אינדונזית, מנדרינית, פורטוגזית, צרפתית וספרדית. בצידו השני, על תחתית כל מטבע חרוט העשור אותו הוא מייצג, וסמלים המאפיינים את אותו עשור. כך למשל במטבע המייצג את העשור 1968-1978, תבליט שמש ופרחים המייצגים את "ילדי הפרחים"  ובמטבע אחר המייצג את העשור האחרון הובלטו האיקונים של ימינו האימוג'י, בועת הצ'אט וה- LIKE. כמובן  שלא ניתן לפספס את  ההמבורגר  האיקוני  שמוטבע על כל מטבע

כאמור, הלקוחות יכולים לשתף, לשמור את המטבע כפריט אספנות או לפדות אותו בקופה תמורת ביג מק חינם במגוון רחב של מדינות בעולם, החל מה-3 באוגוסט ועד סוף שנת 2018. מלאי המטבעות מוגבל לכל מדינה. החלוקה תתבצע בישראל עד ה-16.8 או עד גמר המלאי- ובמסגרתה כל מי שיקנה ארוחת ביג מק יקבל את מטבע ה- MacCoin.

5 עובדות על ביג מק:

  • הביג מק הומצא ב -1967 ע"י מייקל ג'ים דיליגאטי שסבר כי מקדונלד'ס זקוקה למוצר המיועד למבוגרים. ב -1968 התווסף הביג מק לתפריט של מקדונלד'ס.
  • מועד תחילת חלוקת מטבעות ה- MacCoin  בעולם נבחר לזכרו של ממציא הביג מק. ב-2.8 השנה היה חוגג יום הולדת 100.

• ביג מק נמכר בלמעלה מ 100 מדינות.

• מגזין "אקונומיסט" מפרסם את מדד ביג מק כדי להשוות מדי שנה את ערך המטבעות הזרים מול הדולר האמריקני.

  • באוגוסט 2007 נפתח בפנסילבניה מוזיאון ביג מק הכולל פסל ביג מק ענקי בגובה של 4 מטר.
  • צילום יח"צ

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מותג מזון הבריאות "GREENY" מציע מתכון מקמח אגוזי מלך חדש ממרכיבים בריאים וטעימים מאוד. מאת:רותה דנינו

  מותג מזון הבריאות  " GREENY "  השיק קמח אגוזי מלך נהדר להכנת עוגות,  עוגיות , פנקייקים ועוד.... מותג מזון הבריאו...